Zdroje informací

Typ formátu informací definují různá kritéria, jako je účel informace a její délka, popřípadě složitost, zamýšlené publikum, nebo dostupnost.

Knihy

Knihy existují v tištěných, elektronických a audio formátech. Některé elektronické knihy mají interaktivní vlastnosti, což z nich dělá formu multimédií.

Knihy jsou obvykle organizovány stejným způsobem: přední obálka, titulní stránka, stránka s autorskými právy, obsah, kapitoly, rejstřík a poté zadní obálka. V akademických knihovnách má mnoho fyzických a elektronických knih vědeckou povahu, které jsou určeny pro výzkum a před vydáním projdou procesem vzájemného hodnocení.

Jiné knihy jsou zdrojem populárních informací, které mají spíše pobavit nebo informovat, než poskytnout citovatelný zdroj. Délka knih se může pohybovat od deseti po tisíce stránek.

Webové stránky

Webové stránky jsou hlavní formou elektronických informací, které jsou k dispozici, a mnoho webových stránek obsahuje nějakou formu multimediální prezentace. Prakticky všechny informace získané při vyhledávání pocházejí z webových stránek. Zatímco většina typů publikací, materiálů a formátů je přístupná online, kvalita, pokrytí a účel těchto zdrojů se budou výrazně lišit. Online je spousta skvělých informací, a také zdrojů zábavy – například na Playamo, ale vzhledem k široké škále zdrojů je stále důležitější kontrolovat informace, které najdete na webových stránkách.

Noviny, časopisy a další tištěná periodika

Podobně jako časopisy poskytují noviny informace širokému publiku, pokrývají aktuální témata a jsou dobrým zdrojem populárních informací. V novinách najdete články, které pokrývají faktické události, a další články, které jsou založeny na subjektivních názorech, jako jsou dopisy redaktorům, úvodníky apod. Články v novinách bývají mnohem kratší než články v časopisech a často obsahují informace o událostech primárního zdroje: kdo, co, kdy, kde a proč.